października 2017 r.

Gimnazjaliści w Turośli biegają.
   19 września na malowniczo położonych trasach leśnych obok kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Turośli odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców klas I-III Gimnazjum w Turośli.
   Uczniowie mieli do pokonania dystans 1200 metrów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
   Dziewczęta:
I miejsce -
II miejsce -
III miejsce -
   Chłopcy:
I miejsce -
II miejsce -
III miejsce -
   W biegach uczestniczyło wielu uczniów gimnazjum w Turośli. Najlepsi przełajowcy otrzymali medale oraz pamiątkowe nagrody.
   Organizatorami corocznych biegów przełajowych są nauczyciele wychowania fizycznego: Łukasz Lidacki i Zenon Szewczyk.

13 października 2017 r.

Dzień Edukacji Narodowej.
   Dzień Edukacji Narodowej minął w przyjemnej atmosferze.
Oprócz kwiatów, uczniowie przygotowali również urywek z kuluarów życia nauczycielskiego.
   Tego dnia również pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona gimnazjalistów i złożyli uroczyste ślubowanie.

września 2017 r.

Wybory Samorządu Uczniowskiego.
   Dnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego.
   Kandydaci wykonali plakaty, które przedstawiały ich propozycje.
   Skład komisji wyborczej przedstawiał się następująco:
-
   W głosowaniu udział wzięli wszyscy uczniowie, którzy wybrali przedstawicieli oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
   Przewodniczącą została Aleksandra Bednarczyk kl. III C,
   zastępcą ,
   sekretarzem ,
   skarbnikiem .
   Jako opiekuna wybrano ks. Tomasza Pawłowskiego.

września 2017 r.

Uczniowie na marszu żywej pamięci polskiego Sybiru.
   Kilkoro uczniów z klasy IIIa pod opieką p. Józefa Zawalicha wzięło udział w Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku.
Odbył się on pod hasłem "Nauczyciele polscy - zesłańcy Sybiru".

03 września 2017 r.

Początek roku szkolnego.